Достапни линкови

logo-print

Во бомбардирањето на Алепо загинале над 30 цивили


Над триесет цивили загинале вчера вечер во бомбардирањето на бунтовничките квартови во Алепо, јави сириската Опсерваторија за човекови права. До ова дошло само неколку часа откако сириските власти објавија прекин на примирјето што пред седум денови го издејствуваа САД и Русија. Според наводите на Опсерваторијата, во бомбардирањето биле оштетени и камиони со хуманитарна помош наменета за Алепо.

XS
SM
MD
LG