Достапни линкови

logo-print

Најмалку 17 војници загинаа во Индија


Илустрација

Илустрација

Премиерот на Индија Наренда Моди изјави дека ќе ги казни одговорните за, како што го нарече, кукавичкиот и одвратен напад на воената база во Кашмир, при кој загинаа најмалку 17 војници.

Војската соопшти дека вооружени милитанти инфилтрирани преку пакистанската граница утринава навлегле во базата при што загинале најмалку 17 војници и 4-ца од напаѓачите. За сега ниту една група не ја преземала одговорноста.

XS
SM
MD
LG