Достапни линкови

logo-print

Грчката полиција со солзавец против демонстрантите на Хиос


Полицијата на грчкиот остров Хиос синоќа употреби солзавец за да ја растури толпата демонстранти коишто протестираа против прифаќањето на бегалци на островот, јавуваат грчките медиуми. Протесниот собир на локалното население започнал мирно, но до безредие дошло кога протестирачите се упатиле кон кампот Суда. Полицијата се обиде да ги запре, околу 150 демонстранти успеале да стигнат до бегалското прифатилиште, каде што извикувале пароли против бегалците.

XS
SM
MD
LG