Достапни линкови

logo-print

Чистката на ѓуленисти во Турција стана лов на вештерки


За обидот за воен удар во Турција во јули годинава турската влада го обвини таинственосто исламистичко движење на Фетула Ѓулен. Се појавија списоци за негови следбеници во многу земји во светот. Меѓу нив и во Македонија.

XS
SM
MD
LG