Достапни линкови

logo-print

Луѓето пријавуваат штети по земјотресите


По серијата земјотреси луѓето пријавувааат штети во Единицата за известување и команда при СВР Скопје. Од МВР сопштија дека добиле известување за падната бандера врз куќа, пукнати цевки по што настанала поплава, скинати кабли, прекин на снабдување со струја, оштетени патнички возила, пукани ѕидови и плафони од куќи, срушен кров.

Како последица на земјотресите, соопшти МВР, утврдено е дека има оштетувања и на службени простории кои се во состав на СВР Скопје.

XS
SM
MD
LG