Достапни линкови

logo-print

Додик не се откажува од референдумот


Република Српска не се откажува од референдумот, изјави денеска претседателот Милорад Додик, по состанокот со амбасадори во Бањалука.

Амбасадорите побарале одлагање на референдумот, на што Додик им одговорил дека нема да има одложување и оти референдумот ќе се одржи, јавуваат српски медиуми.

Референдумот треба да се одржи на 25 септември.

XS
SM
MD
LG