Достапни линкови

logo-print

Пронајдени телата на загинатите во авионската несреќа


Пронајдени се телата на сите шест загинати патници од урнатиот авион, станува збор за пет мажи и една жена, потврдуваат македонските власти.

Приватен авион вчера се урна во близина на Велес. Авионот со германски национални ознаки бил во сопственост на аматерскиот спортски аероклуб „Тревизо“ од Тревизо, Италија, соопшти македонското Јавно обвинителство.

„Телата се подготвени за пренесување во Институтот за судска медицина каде што во наредниот период по налог на Јавен обвинител ќе следи постапка за идентификација“, наведува Обвинителството.

XS
SM
MD
LG