Достапни линкови

logo-print

Шестмина загинати во авионската несреќа во Македонија


Авионот што исчезна вчера попладне се урнал кај велешко Кожле, каде што се најдени остатоци од леталото. Во несреќата загинале шест патници чиј идентитет не е утврден, но италијанските медиуми објавија дека се работи за четворица Италијанци и за двајца косовски државјани. Авионот бил приватен со германски национални ознаки, од типот „Пајпер Па 34-200 Т Сенека“. Полетал од Тревизо, Италија, а крајната дестинација му била Приштина.

XS
SM
MD
LG