Достапни линкови

logo-print

Расте бројот на загинати во нападите во Кабул


Во бомбашките напади во Кабул во близина на Министерството за одбрана на Авганистан загинаа повеќе од 24 луѓе, а 90 се повредени. Авганистанските власти велат дека станува збор за бомбаши самоубијци кои се разнеле еден по друг во областа во која имало многу народ. Портпаролот на талибанците на Твитер напиша дека цел на првиот напад било Министерството за одбрана, а на вториот полицијата.

XS
SM
MD
LG