Достапни линкови

logo-print

Двоен бомбашки напад во Кабул


Најмалку десет луѓе се убиени во бомбашки напади во Кабул во близина на Министерството за одбрана на Авганистан. Авганистанските власти велат дека станува збор за бомбаши самоубијци кои се разнеле еден по друг во областа во која имало многу народ. При нападот се убиени полицаец и цивили. Во нападот се повредени 30 луѓе. Портпаролот на талибанците на Твитер напиша дека цел на првиот напад било Министерството за одбрана, а на вториот полицијата.

XS
SM
MD
LG