Достапни линкови

logo-print

Во сообраќајна несреќа во Авганистан 35 жртви


Најмалку 35 луѓе загинаа кога патнички автобус се судрил со танкер кој носел гориво во јужниот дел наАавганистан. Авганистанските власти соопштија дека сообраќајната несреќа се случила во покраината Забул, а автобусот патувал дод Кандахар во Кабул. Најмалку 25 лица се наоѓаат во тешка и критична состојба. Локалните власти соопштија дека и автобусот и танкерот се виновни за несреќата.

XS
SM
MD
LG