Достапни линкови

logo-print

Новиот шеф на мисијата на ЕУ Жбогар во Скопје


Самуел Жбогар

Самуел Жбогар

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов претпладнето ќе ги прими акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор, шеф на Делегацијата на Европската унија Самуел Жбогар. Тој денеска ќе се сретне и со претседателот на Собранието на Македонија, Трајко Вељаноски.

XS
SM
MD
LG