Достапни линкови

logo-print

Мексико нема да плати за ѕидот со САД што го најави Трамп


Мексиканскиот претседател Енрика Пења Нието изјави дека му рекол на републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп оти Мексико нема да плати за ѕидот што тој го предлага на американско мексиканската граница. „Во почетокот на разговорите тоа јасно му го ставив до знаење на Трамп“, напиша Нието на твитер, додавајќи дека побарал од Трамп да има поголем почит спрема мексиканскиот народ. Трамп претходно изјави дека од Мексико во САД доаѓале силувачи и криминалци и оти затоа е неопходен ѕид на границата.

XS
SM
MD
LG