Достапни линкови

logo-print

Меркел призна дека имало грешки со мигрантската криза


Германија и другите земји на Европската унија ги затворија очите за бегалската криза која премногу долго трае на надворешните граници на Унијата. Ова го изјави германскиот канцелар Ангела Меркел во интервју за Зидојче цајтунг. Таа оценува дека мигрантите уште долго време ќе бидат предизвик за ЕУ.

XS
SM
MD
LG