Достапни линкови

logo-print

Трамп вети депортирање на илегалните имигранти


Републиканскиот кандидат за претседател Доналд Трамп вели дека ќе започне депортирање на илегалните имигранти, ако тој победи на изборите во ноември. "На првиот ден, јас ќе започнам да ги депортирам илегалните имигранти од оваа земја - вклучувајќи и стотици илјади илегални имигранти кои се пуштени на слобода под администрацијата на Обама-Клинтон", изјави Трамп на митингот во Ајова. Против кандидатот на Трамп, поранешната прва дама Хилари Клинтон, беше државен секретар на САД за време на првиот мандат на претседателот Барак Обама. Новиот претседател ќе биде инаугуриран на 20 јануари.

XS
SM
MD
LG