Достапни линкови

logo-print

Помош од Македонскиот Црвен крст за Италија


Црвениот крст на Македонија понуди помош за справување со последиците по земјотресот во Италија. Од македонскиот Црвен крст разговарале со италијанскиот Црвен крст и во името на волонтерите и вработените било изразено сочувство со семејствата кои ги изгубија своите најблиски во катастрофалниот земјотрес кој ја погоди централна Италија.

Црвениот крст на Република Македонија во наредниот период, како што се додава во сопштението, е подготвен да упати хуманитарна помош во парични средства во Фондот на Меѓународната федерација на Црвен крст и Црвена полумесечина наменети за помош и поддршка на настраданото население во централна Италија.

XS
SM
MD
LG