Достапни линкови

logo-print

Осуден нападот врз лидерот на турската опозиција


Турските власти остро го осудија нападот врз конвојот на лидерот на главната опозициска Републиканска народна партија Кемал Киличдароглу. Официјална Анкара за нападот кој внесе дополнителни тензии во земјата по неуспешниот воен удар ги обвинија курдските бунтовници.

XS
SM
MD
LG