Достапни линкови

logo-print

Притвор за српски државјанин за криумчарење мигранти


Полицијата вчера пронашла 47 мигранти кај тунелите кај Демир Капија, соопшти денеска МВР. Тие биле во товарно возило со скопски регистарски таблички. Мигрантите се од Сирија, Ирак, Пакистан и Авганистан.

Полицијата го привела возачот на комбето, кој е од Србија. Против него има кривична пријава за криумчарење мигранти. На возачот му е изречена мерка притвор во траење од 30 дена.

XS
SM
MD
LG