Достапни линкови

logo-print

ОН предупредуваат на опасности од мигрантската криза


Сериозни предизвици претстојат во справувањето со мигрантската криза во Европа. Ова го изјави вискиот комесар за бегалци на Обединетите нации Филипо Гранди. Тој притоа ја повика ЕУ да и помогне на Грција, односно да ја забрза релокација на дел од бегалците во други земји членки на Унијата.

XS
SM
MD
LG