Достапни линкови

logo-print

Расте бројот на жртви од земјотресот во Италија


Нaјмалку 38 луѓе загина во силниот земјотрес во централна Италија, соопштија властите. Тие очекуваат бројот на жртви да расте. Од италијанската Агенција за цивилна заштита велат дека се уште многу луѓе се водат за исчезнати, а спасувачките тимови продолжуваат да бараат преживеани под урнатините. Земјотресот беше со јачина од 6,2 степени.

XS
SM
MD
LG