Достапни линкови

logo-print

Руски војник осуден за убиство на ерменско семејство


Судот во Ерменија го осуди на доживотна казна затвор рускиот војник, Валери Пармјаков, кој минатата година уби седум члена од едно ерменско семејство. Судот не даде објаснување каде војникот ќе ја отслужува казната. Војникот кој после убиствата се обиде да избега во странство, претходно од рускиот суд беше осуден за дезертерство.

XS
SM
MD
LG