Достапни линкови

logo-print

ОН предупредуваат на можна катастрофа во Алепо


Потсекраторот на ОН за хуманитарни прашања Стивен О Брајан ги повика завојуваните страни во Алепо да договорат дводневна „пауза“ за да се овозможи доставување помош. Во спротивно тој предупреди дека на градот му се заканува хуманитарна катастрофа.

XS
SM
MD
LG