Достапни линкови

logo-print

Во Русија истрага за напад со фекалии врз новинарка


Јулија Латинина

Јулија Латинина

Руските власти го истражуваат нападот врз новинарката Јулија Латинина во кој познатата критичарка на претседателот Владимир Путин била полеана со фекалии од непознато лице. Ова се случило во Москва кога Латинина одела на работа. Според неа две лица со моторџиски шлемови ја чекале да изеле од нејзиниот автомобил. Синдикатот на руските новинари соопшти дека нападот бил поврзан со професионалните активности на Латинина.

XS
SM
MD
LG