Достапни линкови

logo-print

Путин назначи свој преставник во Украина


Рускиот претседател Владимир Путин го назначи Дмитриј Иванов за специјален пратеник на претседателот за трговски и економски врски со Украина. Предлогот тој да биде претставник во Украина го даде премиерот Дмитриј Медведев.

Ливанов од 2012 работеше како министер за образование. На негово место доаѓа Олга Василјева. Таа отсега ќе ја врши должноста министер за образование, а досега беше претседател на Управата за јавни проекти.

XS
SM
MD
LG