Достапни линкови

logo-print

Турција стравува од терористички напади


Властите во Турција го зголемија степенот на терористичка закана во државата по најновата серија напади.

Во Турција во изминатите 24 часа имаше три напади врз полициски и воени сили во кои загинаа најмалку 11 луѓе и над 220 се повредени.

Турските власти сметаат дека одговорни за тие напади, што се случија на југоисток во државата, се припадници на Работничката партија на Курдистан.

XS
SM
MD
LG