Достапни линкови

logo-print

Стајковци - живот по поплавите


Ќе мине многу време до целсона нормализација. Паричната помош се уште не пристигнала до жителите на скопските села кои беа поплавени. Тие велат дека не се надеваат оти многу ќе се офајдат од надоместот за штета што им го вети Владата.

XS
SM
MD
LG