Достапни линкови

logo-print

Јанкулоска бара увид во доказите за Тврдина


Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска не даде исказ во СЈО за случајот Тврдина. Таа рече дека не дала исказ оти не и биле почитувани основните процесни права и не и бил овозможен увид во доказите.

XS
SM
MD
LG