Достапни линкови

logo-print

СЈО ја интензивира работата


Од Специјалното јавно обвинителство соопштија дека во периодот што следи обвинителството ќе го посетат многу лица кои со своите искази ќе помогнат во разјазнување на околностите во постапките отворени овој период од страна на СЈО. Специјалната обвинителка Катица Јанева вели дека постапките се однесуваат на досега објавените и необјавени неовластено прислушкувани разговори. Но заради тајноста на предистражната постапка, поконкретни детали нема да се откриваат, вели Јанева.

XS
SM
MD
LG