Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напад на автобус во Сирија


Архивска фотографија

Архивска фотографија

Најмалку 32 сириски бунтовници загинале во бомбашки напад на автобусот со кој се превезувале во близина на границата со Турција. Сириската опсервaторија за човекови права со седиште во Лондон соопшти денеска дека напаѓач поставил експлозивна направа на автобусот со кој се превезувале бунтовници во близина на градот Алепо. Во нападот загинале и двајца турски граничари. Нема податоци за тоа колку луѓе се повредени.

XS
SM
MD
LG