Достапни линкови

logo-print

Лекари од Брза помош породиле мигрантка


Вкупно 47 мигранти во изминатите 24 часа биле откриени на територијата на Македонија, од нив 39 во атарот на радовишкото село Дамјан, а осум во близина на граничниот премин Стар Дојран. Меѓу мигрантите во Стар Дојран имало и бремена жена која била породена од лекари од гевгелиската Брза помош, соопшти МВР. Мигрантите откриени кај Стар Дојран, кои се од Авганистан, се сместени во Прифатниот транзитен центар во Гевгелија, освен мајката и бебето кои се во болница. Мигрантите кои се откриени во радовишко се од Сирија.

XS
SM
MD
LG