Достапни линкови

logo-print

Вратена струјата за речиси сите поплавени


ЕВН Македонија соопшти дека ги санираше сите дефекти во дистрибутивната мрежа во најпогодените подрачја од поплавите во скопскиот регион.

„Сите 110 трафостаници кои беа во прекин од големото невреме се под напон и скоро сите корисници во овој регион имаат електрична енергија“, посочуваат од ЕВН.

Воедно се наведува дека кај околу стотина корисници по нивно барање сè уште не е пуштена електричната енергија, бидејќи нивните подруми и домови се под вода и целосно е уништена внатрешната инсталација.

XS
SM
MD
LG