Достапни линкови

logo-print

Пакистан пресече синџир на продажба на новороденчиња


Пакистанските власти уапсиле неколку вработени во болница во Пешевар кои киднапирале и препродавале новороденчиња. Полицијата соопшти дека тие се осомничени дека заменувале новороденчиња со мртви бебиња, а потоа ги продавале. Бебињата достигнувале цена од 650 до 2.850 долари. Препродавачите на бебиња признале дека продале девет новороденчиња, соопшти полицијата. Безбедносните сили при апсењето спасиле едно киднапирано бебе.

XS
SM
MD
LG