Достапни линкови

logo-print

Украинските сили во борбена готовност


На украинските воени единици кои се во близина на анектираниот Крим и во источниот регион Донбас им е наредено да бидат на највисоко ниво на борбена готовност, рече денеска украинскиот претседател Петро Порошенко. Ваквата одлука уследи по тврдењата на Москва, дека Киев се обидел преку саботери да го дестабилизира кримскиот полуостров. Портпаролот на Генералштабот на Украина изјави дека од вчера одржуваат воени вежби.

XS
SM
MD
LG