Достапни линкови

logo-print

Отштета за сите поплавени земјоделски површини


Сите земјоделски површини без разлика дали се евидентирани во нашиот регистар или не, ќе бидат обештени, изјави денеска министерот за земјоделство Михаил Цветков. Тој вели дека комисиите за проценка на штети се на терен и очекува за околу дваесет дека работата да биде завршена. Цветков вели дека како комисиите ќе ги обработуваат податоците, тие ќе бидат дадени на Влада и истите ќе бидат исплатени од платежна агенција.

XS
SM
MD
LG