Достапни линкови

logo-print

Уапсени турските пилоти кои го соборија рускиот хеликоптер


Турските пилоти, кои во ноември минатата година го соборија рускиот бомбардер, се уапсени, изјави турскиот шеф на дипломатијата Мевлут Чавушоглу.

„Пилотите се приведени заради нивното претпоставено учество во обидот за преврат од 15 јули, а не за инцидентот со соборувањето на авионот“, изјави Чавушоглу, цитиран од агенцијата Анадолија.

XS
SM
MD
LG