Достапни линкови

logo-print

Косовската опозиција против договорот со Црна Гора


Илустрација

Илустрација

Опозициски пратеници во косовското Собрание активираа солзавец за време на состанокот на Претседателството на Парламентот на кој се расправало за закажување на седница за ратификација на договорот со Црна Гора. Опозициските партии најавија дека нема да дозволат Собранието да ја потврди сегашната граница со Црна Гора.

XS
SM
MD
LG