Достапни линкови

logo-print

Иванов ја донираше платата


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов ја донираше својата месечна плата во Фондот за помош на настраданите од поплавите во Скопје, велат за МИА од кабинетот на шефот на државата.

Истовремено, Иванов упатува повик до сите државни и јавни функционери да го сторат истото.

„Сега е момент за хуманост и дело“, вели Иванов.

XS
SM
MD
LG