Достапни линкови

logo-print

САД изразија сочувство за жртвите во поплавите


Соединетите Американски Држави изразија сочувство до Република Македонија за загинатите во поплавите што зафатија делови од земјата.

„САД изразуваат сочуство до сите оние во Македонија кои се погодени од неодамнешните поплави. Граѓаните на Македонија се во нашите мисли и молитви додека земјата ги оплакува жртвите, повредените добиваат соодветна медицинска нега, а граѓаните се справуваат со загубите и нанесената штета, рече Елизабет Трудо, директор на Канцеларијата за односи со јавноста на Стејт департментот за време на редовниот брифинг во Вашингтон.

XS
SM
MD
LG