Достапни линкови

logo-print

Вучиќ ја претставува новата влада


Мандатарот за состав на српската влада Александар Вучиќ во Собранието ја изложува програмата и целите на новата влада. Откако тој ќе заврши со експозето, пратениците имаат пет часа за расправа. Вучиќ предложи идната влада да има четири потпретседатели кои ќе вршат министерски должности. Владата ќе има 18 министри, половина од ресорите ќе бидат во раце на нови министри, а во останатите осум нема да има промени.

XS
SM
MD
LG