Достапни линкови

logo-print

Ослободување од работа за луѓето од погодените подрачја


Приватните компании пет дена да ги ослободат од работа вработените кои живеат во подрачјата погодени од поплавите, препорачува Министерството за труд и социјална политика. Препораката, како што соопшти Министерството, е согласно задолжението на Владата од седницата одржана вчера.

XS
SM
MD
LG