Достапни линкови

logo-print

Полицијата истражува експлозија во Рио


Безбедносните претставници во Рио де Жанеиро соопштија дека силната експлозија која се слушна во близина на целната линија на машката трка на олимписката велосипедска патека, била контролирана експлозија од оставена предмет. Силната експлозија денеска ја истражуваа членови на безбедносните сили во заштитна облека, кои оперираат на местото и десетици приадници на воената полиција ја опколија областа. Засега не е позната причината за експлозијата, која се случи во момент кога велосипедистите оттаму биле оддалечени 70 километри. Трката продолжи и не беше пренасочена. Никој засега не е евакуиран и нема информации за повредени.

XS
SM
MD
LG