Достапни линкови

logo-print

До ДИК се пријавиле над 2.000 спорни гласачи


До Државната изборна комисија денеска до 12 часот се пријавиле вкупно 2.137 граѓани чиишто записи во Избирачкиот список по извршените вкрстени и теренски проверки се спорни, односно има несовпаѓање на податоците во Избирачкиот список. Од нив, 817 се пријавиле лично во канцелариите на ДИК, а 1.320 се пријавиле преку интернет. Најмногу од пријавените се од општина Чаир по што следат општините Тетово, Аеродром и Сарај.

XS
SM
MD
LG