Достапни линкови

logo-print

Напад врз Собранието на Косово


Полицијата на Косово потврди дека синоќа по 23 часот се случила силна експлозија пред зградата на косовското собрание, во која нема повредени. Косовските медиуми јавуваат дека двајца моторциклисти истрелале граната додека поминувале во близина на зградата на парламентот.

XS
SM
MD
LG