Достапни линкови

logo-print

Во Црна Гора уапсено лице за воени злосторства на Косово


Владо Змајевиќ

Владо Змајевиќ

Црногорската полиција уапси едно лице под сомневање дека убило најмалку шест албанци, вклучувајќи две жени за време на војната на Косово кон крајот на деведесетите години од минатиот век. Станува збор за 47 годишниот Владо Змајевиќ кој им се приклучил на српските сили во борбата против албанските бунтовници кои се бореа за независност од Србија. Тој бил уапсен во Никшиќ.

XS
SM
MD
LG