Достапни линкови

logo-print

Над 20 кандидати за регулатори на медиумите


Над 20 кандидати се пријавиле во СДСМ за членови на ад-хок телото за следење на медиумите и за главен и одговорен уредник на Македонската радио телевизија, соопшти денеска Љупчо Николовски, член на Извршен одбор на СДСМ. Тој вели дека во текот на денот СДСМ ќе се консултира со професионалните здруженија на новинарите, со граѓанските здруженија, со невладините организации, по што ќе имаат повеќе детали.

XS
SM
MD
LG