Достапни линкови

logo-print

Рускиот боксерски тим ќе настапи во Рио


Сите 11 руски боксери кои се квалификуваа за Олимписките игри во Рио имаат дозвола да се натпреваруваат. Денеска Меѓународната боксерска асоцијација објави дека тие можат да настапат во Рио, на еден ден пред официјалното отворање на Летните игри. Од Агенцијата велат дека вршеле поединечна анти-допинг анализа на секој боксер.
Претходно, шефот на олимпискиот тим на Русија, Александар Жуков, предвиде дека околу 280 од вкупно планираните 387 руски спортисти ќе се натпреваруваат на Олимписките игри во Рио.

XS
SM
MD
LG