Достапни линкови

logo-print

Српскиот тенисер Ѓоковиќ фаворит за Олимписко злато


Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изјави дека бил изненаден што пет од десетте врвни тенисери во светот го откажале учеството на Олимписките игри во Рио де Жанеиро. Станува збор за Роџер Федерер, Стан Вавринка, Милош Раониќ, Томаш Бердих и Доминик Тием. „Тие имаат свои причини и го почитувам тоа“ рече тој додавајќи дека на турнирот ќе учествуваат Енди Мари, Рафа Надал, Кеј Нишикори. Ѓоковиќ освои бронзен медал на Олимписките игри во Пекинг во 2008 година.

XS
SM
MD
LG