Достапни линкови

logo-print

Русија ги отфрла критиките на САД за Сирија


Заменик рускиот министер за надворешни работи Сергеј Ријабков

Заменик рускиот министер за надворешни работи Сергеј Ријабков

Русија го оцени како неприфатлив тонот на американскиот државен секретар Џон Кери кој ја повика Москва, како и сирискиот режим да покажат воздржаност во борбите околу Алепо. Заменик рускиот министер за надворешни работи Сергеј Ријабков ги обвини Соединетите држави дека ги штитат бунтовниците и нивните екстремистички сојузници во Алепо, град на северот на Сирија кој е опколен од силите на режимот во Дамаск.

XS
SM
MD
LG