Достапни линкови

logo-print

ИД повикува на напади во Русија


Деветминутно видео објавено на Јутјуб повикува милитанти на Исламската држава да изведуваат напади во Русија. На видеото се гледа маскиран човек во автомобил кој извикува: „Слушај Путин, ќе дојдеме во Русија и ќе ве убиваме во вашите домови“. До објавувањето на видеото дојде откако Русија и САД почнаа интензивно да соработуваат против милитантите на ИД и на Ал Каеда во Сирија.

XS
SM
MD
LG