Достапни линкови

logo-print

Уапсени двајца осомничени за тероризам во Белгија


Белгиската полиција уапсила двајца осомничени за заговор за терористички напад.Станува збор за двајца браќа за кои полицијата се сомнева дека планирале да извршат терористички напад некаде во Белгија.

Од канцеларијата на обвинителот соопштија дека не е пронајдено оружје ниту експлозив за време на претресот на нивните домови. Се очекува во текот на денот да бидат изведени пред судија кој ќе одлучува за мерката притвор.

XS
SM
MD
LG